JAK JSEM ZAČAL CVIČIT

Mnozí z vás již Martina znají z nedávného videa, kde jsem si s ním povídal o jeho jídelníčku. Martin se rozhodl napsat článek s názvem JAK JSEM ZAČAL CVIČIT,  mě se jeho článek líbí a bude se líbit i vám. Věřím, že mnohým z vás tento článek přiblíží pohled na cvičení a ty z vás, kteří ještě necvičí, by mohli začít. Zároveň jsme pro vás s Martinem dnes natáčeli další videomateriály, které by měli být brzy uveřejněny. Pamatujte, cvičení není dřina ale zábava. Tomáš Lukáš 

JAK JSEM ZAČAL CVIČIT

Asi jako mnoho z Vás i jsem i já řešil problém jak zhubnout. Měl jsem při výšce 173 cm již skoro 90 kilogramů a tak jsem se rozhodl že už je nejvyšší čas něco s tím udělat. Můj kamarád mi často lákal do posilovny ale abych pravdu řekl měl jsem z ní trochu obavy. Moje postava nebyla zrovna extra,a v posilovně jsem nikdy nebyl. Co tam budu dělat? Jak se na mě budou ostatní dívat? Nebudu terčem posměchu? Takové otázky se mi stále honili hlavou. Opravdu se mi tam nechtělo. Jednoho dne jsem se přeci jenom rozhodl že to tedy zkusím a půjdu se tam aspoň podívat:-D. Dokonce si pamatuji na datum kdy to bylo. Ten den byla sobota 3.3.2012. Když jsem tam tehdy šel ani ve snu mě nenapadlo že tam budu potom chodit téměř každý den. Musím říci že mi to doslova změnilo život. Cvičení mi dalo doslova novou chuť do života. Zjistil jsem že nejdůležitější je se vůbec odhodlat začít něco dělat. Poznal jsem že všechny moje obavy které jsem měl než jsem začal cvičit byli zbytečné. S určitým časem jsem na sobě začal pozorovat změny k lepšímu. Vzpomínám si že když jsem poprvé běžel na pásu myslel jsem že asi umřu.

Ale postupem času pokaždé když jsem tam běhal jsem pozoroval že je to pokaždé lepší a lepší. Nejen při tom běhu ale i při normálním cvičení to člověku jde lépe a lépe. Můj cíl nikdy nebyl a není stát se kulturistou ale člověk musí mít nějaký pohyb,zvláště pokud má sedavé zaměstnání jako jsem měl tehdy já. Začal jsem i více chodit do bazénu,jezdit na kole na kterém jsem před tím jezdil jen velmi sporadicky a dokonce jsem obul i in-line brusle. Prostě jsem úplně od základů změnil svůj dosavadní život včetně přístupu ke sportu který jsem dříve sledoval většinou jen v televizi. A proč to vlastně vůbec všechno píši? Chci tím jenom říci že na to aby začal člověk sportovat a změnil svůj životní styl není nikdy pozdě. Mně bylo v té době již přes 40 let a před tím jsem trochu více sportoval někdy před 15 lety. Je to opravdu jen o vůli ale výsledek opravdu stojí za to. Zlepší se váš zdravotní stav a budete se cítit lépe nejen po fyzické ale i po psychické stránce.Proto jsem napsal tento článek ,abych trochu pomohl těm z vás kteří se nemohou odhodlat k tomu prvnímu nejdůležitějšímu kroku a to je vůbec se odhodlat a začít něco dělat. Kdyby mně tenkrát k tomuto kroku nenasměroval můj kamarád asi bych se těžko odhodlal něco na svém životě měnit a vím že by to byla velká škoda. Za toto nakopnutí bych mu tady velice rád poděkoval. Tím člověkem je asi i mnohým z vás známý sportovec Tomáš Lukáš (Marek).

Komentáře

Přidat komentář