JAK ZAHNAT CHUTĚ NA SLADKOSTI JEDNOU PRO VŽDY?!!!

dort-ne

Tak toto prosím NE ! Dám si raději zdravou stravu, tělu prospěšnou.. 🙂

 

Pokud jste na tom podobně jako já a milujete čokolády, zákusky, všechny možné sladkosti a nevíte jak tyto chutě zahnat, zde popíši návod a mé zkušenosti, jak se těchto chutí navždy zbavit a opět se tedy přiblížit ke své vysněné postavě. Zajímá vás tento návod? Pak čtěte dál.

Uvedu zde několik příkladů, které znám ze svých zkušeností, pomohli mi se chutí na sladké zbavit a pomohou i vám.

Nejdříve si ještě ale řekneme, proč bychom sladkosti neměli jíst a k čemu nám vůbec taková čokoláda, zákusek, bonbon apod. je.

Je to rychlý cukr (jednoduchý), cukr který je chemicky zpracovaný a chybí v něm přírodní živiny v podobě vitamínů a minerálů. Tyto živiny si pak tělo musí vzít ze svých zásob, aby dokázalo tento rychlý cukr zpracovat. Rychlý cukr našemu tělu nijak nepomůže, je to energie, která jde velice rychle do krve a tělo vlastně tento nezdraví cukr vůbec nevstřebá a opět velice rychle opadne, když tuto energii nevyužijeme (právě např. neprovádíme sport) energie se promění v podkožní tuk.

Rychlý cukr naše tělo k běžnému zdravému životu nepotřebuje a pokud se jej tedy odnaučíte konzumovat neublíží vám to, naopak tělo kdyby umělo děkovat, poděkuje vám a ve finále to opět uvidíte na vaší postavě v zrcadle.

spek

Tady nastala chyba! Chci mít krásné bříško a také pro to vše udělám!

Proč bychom tento rychlý cukr jíst neměli už víme (je velice škodlivý), ale ještě je tu otázka proč na něj máme chuť? Proč? Protože je to v naší hlavě, je to psychické uspokojení, závislost, kterou máme již z dětství a tato závislost, zvyklost se dá poměrně jednoduše odstranit, jak ?

Existuje několik vyzkoušených a ověřených způsobů, které můžete na sobě vyzkoušet.

  1. Způsob je, že kdykoli dostanete chutě na sladké, dáte si malou kávu, můžete jí lehce, ale opravdu lehce osladit.
  2. Způsob je vypít cca 0,2L vody a dát si místo čokolády třeba rýži s masem.
  3. Způsob je, že pokud to již nebudete moci vydržet, dejte si kousek ovoce například půlku jablka, tento cukr je sice také rychlý (jednoduchý ale fruktóza) ale není chemicky zpracovaný a nechybí v něm tedy důležité živiny (vitamíny, minerály). Tělo jej může mnohem snadněji strávit, a tedy není tak velké riziko, že si tento cukr uloží jako tuk.

jablko

Jablko plné vitamínů, dopřejte vašemu tělu zdravé živiny a tělo vám poděkuje..

Tento proces odvykání trvá cca 3 až 4 týdny, ale jen pokud to opravdu vydržíte, nesmíte to v průběhu těchto odvykacích týdnu porušit! Jinak se chutí na sladkosti nikdy nezbavíte !!!!! Pamatujte, že sladkosti – rychlý cukr tělu v ničem nepomůže a ubližuje vám!

Osobně jsem byl velice závislí na čokoládě a jen za minulý rok jsem jich do sebe narval cca kolem 100 kusů! To je ohromné množství a tělo mi za toto určitě nepoděkovalo, ale dá se říct že jsem měl 2 až 3 tréninky během dne a proto se tato energie zase tolik neuložila v podobě tukových zásob.

Nyní tento cukr zcela eliminuji.

zdrave-jidlo-link

Tento cukr mi nechybí a naopak mám ke všem těmto cukrům docela i odpor, vím že to pro tělo není nic dobrého a chutě na něj již nemám.

Všem co chtějí mít skvělou postavu a dlouhý zdravější život doporučuji se tohoto zlozvyku zbavit jednou provždy!

Pokud budete mít dostatek motivace, budete věřit a vědět, pak není nikdo a nic, aby vás v budování vaší postavy zastavil!

kava

Výborná káva, každému zvedne náladu a nejen to, zažene chutě na sladké !

Na závěr:

Pokud si přejete odebírat mé nové články a projekty, novinky, tipy a bonusy pak zde vyplňte svůj email a jméno. Své dotazy opět můžete zasílat na můj Facebook page což je stránka věnovaná fitness a kulturistice a snažím se na tyto dotazy reagovat a pomáhat vám ve všem co potřebujete (odběr těchto novinek můžete kdykoli zrušit)

Komentáře

Přidat komentář