Další návštěva města Chrudim

Do města Chrudim jsem již letos vyrazil začátkem Brezna. Město mě okouzlilo. Parádní GYM, skvělý průvodce, výborné jídlo…. Domluvil jsem se na pokračování a minulou sobotu 24.6.2017 jsem zavítal zpět. Do města Chrudim jsem se nechystal jen tak, ale rovnou jsem domluvil sraz pro své diváky (fanoušky) a ve spolupráci s městem domluvil program.

Na sraz jsem vzal mojí mamku Danu, která cestovala s Kladna, dále dorazil Jirka – Allmobile, ten cestoval z Liberce, pak Tomáš – T-Véna, ten dokonce až z  Brna a dvě krásné blond slečny Macek s Týnkou, které jeli z Prahy 🙂

11 hod. dopoledne byl čas, kdy jsme se všichni měli sejít před hlavním vlakovým nádražím měst Chrudim. Na první zastávka bylo Chrudimské Regionální muzeum, ve kterém jsme asi jako jediný, dostali povolení natáčet. Zde bych rád upozornil na dvě výstavy.

  1. výstava Mozaika z dějin regionu
  2. výstava Alfons Mucha – plakáty

Další naše zastávka směřovala k plaveckému bazénu s venkovním mega šíleným koupalištěm – měli jsme možnost využít i zdejší saunu, ale to nebylo třeba – sluníčko svítilo parádně! 😀

Po vyřádění na koupališti, focení s náhodnými fanoušky (kterých v Chrudimi nebylo málo) a menší opalovačce, jsme zamířili na rozhlednu Báru. Když jsme na rozhlednu přijeli, tak právě u rozhledny probíhali dvě akce. První byli Svatojánské oslavy, které se mé mamince líbili 🙂 a za druhé zde probíhala přednáška o létání v balónech.

U létání zůstaneme, město Chrudim nám zařídilo let zdarma v balónu zdarma a musím uznat  stálo to za  to! Ze začátku máte strach a říkáte si: Co když balón spadne? Jak se takový balón ovládá? A dalších asi 100 otázek, které mi proběhli hlavou.

Člověk by měl překonávat své strachy – tím se i dostanete mnohem dál než si teď myslíte. Strach jsem překonal.

Letěli jsme přibližně 30 minut a původně se mělo letět právě nad rozhlednou Bárou, vítr rozhodl jinak a letělo se úplně mimo 😀

Nevadí, stejně let byl skvělý a  pokud jste nikdy neletěli balónem, určitě doporučuji vyzkoušet. Rychlost letu, stoupání je minimálně a přirovnal bych to k jedoucímu eskalátoru v metru.

Když jsme dolétali, přesunuli jsme se k vyhlášenému Chrudimskému baru Široká, který je kousek od náměstí. Tam náš sraz končil a poté jsme se vydali jsme domů. Přes kameru jsem se snažil zachytit veškeré krásy z tohoto nádherného dne v Chrudimi. Už jste v tomto městě byli? Plánujete tam cestu třeba teď o letních prázdninách? Podělte se o své zkušenosti a názory v komentářích pod tímto příspěvkem.

Chrudimský návštěvník: ZDE

Oficiální stránky města: ZDE

Komentáře

Přidat komentář