SACHARIDOVÉ VLNY, ANEB NEJEFEKTIVNĚJŠÍ DIETA!

spalte-ten-tuk

SACHARIDOVÉ VLNY, ANEB NEJEFEKTIVNĚJŠÍ DIETA!

Jak již název napovídá je to dieta, která funguje na každém z nás. Pokud již nějaký ten sval máte, ale je schován pod vaším podkožním tukem, není snad nic efektivnějšího, co by vám tento tuk rozpustilo, než tato troufám si napsat tato brutální dieta… někdy i nebezpečná!
Z tohoto důvodu tuto dietu ani nedoporučuji držet, ale musím přiznat, že pomocí této diety jsem získal v létě 2012 tak skvělou postavu, jako nikdy předtím a letos se chystám opět s tukem zamést!

Jak vlastně tato dieta funguje a kde jsem se já o ní dozvěděl? Nebudu se tajit, jistě že jsem hledal tak, asi jako mnozí z vás způsob jak vyrýsovat svojí postavu, nejrychleji a nejefektivněji. Pátral jsem všude a ptal jsem se těch nejlepších. Těmi nejlepšími mám na mysli lidi, kteří mají za sebou kariéru kulturisty! Ano učil jsem se od kulturistů, protože dle mého názoru jen tito jedinci mají postavu takovou, jaká mezi ostatními ihned na první pohled vynikne, a já chtěl a chci být jiný než ostatní. Získal jsem patřičné informace a začal jsem tvořit plán, takovou mapu co a jak jíst během dne, celého týdne a postupně jsem vytvořil tento dietní a stravovací plán. Sacharidové vlny fungují na principu postupného krmení lidského těla sacharidy neboli cukry a to převážně těmi tělu užitečnými jakými jsou ty pomalé/mají nízký glykemický index. Pokud neznáte, nevadí. Prostě laicky řečeno je to cukr, který tělo pomalu vstřebává a rozpouští nám jej pomalu do krve, je to tedy energie na několik hodin. Tuto energii tělo samozřejmě potřebuje k tomu, aby fungovali všechny naše životně důležité orgány a to včetně toho nejvýkonnějšího počítače na zemi, našeho mozku. Sacharidové vlny je vlastně dávkování tohoto pomalého cukru v cyklech.

Vysvětlím do detailu:

Je to to, že vaše tělo každý den krmíte jiným množstvím tohoto pomalého cukru a každé lidské tělo na tyto cyklované dávky reaguje ihned. Pokud tedy přijmete v daný den méně těchto cukrů, tělo ihned zareaguje a šáhne si do svých zásob, protože bílkoviny držíme na relativně vysokém denním příjmu, tělo nemá potřebu brát energii ze svalové hmoty, ale z uloženého podkožního tuku, což je dalším zdrojem energie. Vy vlastně krmíte tělo každý den jinou dávkou pomalého cukru a na to naše tělo reaguje opravdu rychle a efektivně. V ten den kdy přijímáte nízký počet pomalých cukrů, tělo je v šoku a bere si energii ze svých uložených tukových zásob.

Lépe řečeno cykly mohou vypadat následovně:

1.den 50g
2.den 100g
3.den 200g
4.den 250g
5.den 300g
6.den 400g
7.den 500g

Vidíte, jak se tyto cykly mění? Naše tělo ihned reaguje s tím, že první den máte opravdu obrovský hlad, když si představíte 50g pomalého cukru, tak to prakticky není vůbec nic. Za to v posledním dnu kdy je dávka na hodnotě 500g se cítíte vážně skvěle, ale následuje opět šok pro vaše tělo a následující den je opět jen 50g. V tento den vaše tělo nejvíce hubne, nejvíce spaluje uložené tuky. Aby tato dieta měla co největší efekt, musíte opravdu tyto cykly dodržovat a to přesně podle daného jídelníčku. Nesmíte a to zdůrazňuji, přijmout žádné jiné živiny jinak se tento celý proces nepovede a vy neuvidíte téměř žádné výsledky. Už jsem uvedl, že tuto dietu vydrží jen hrstka z vás? Ano, protože tato dieta je jen pro ty nejlepší a ty pak podle toho také vypadají.

Abyste se vyznali v tom, co máte v daný den přesně jíst, musíte si umět vypočítat příjem vašich bílkovin. To znamená, že bílkoviny budete držet na poměrně vysokém příjmu, abyste zabránili úbytku vaší svalové hmoty, jak jsem již výše uvedl. Příjem bílkovin má každý z nás jiný a vypočítáte si jej pomocí snadného vzorečku… 2g bílkoviny na 1kg vaší tělesné hmotnosti.

Uvedu příklad na sobě:

Vážím 75kg a tak musím denně přijmout 150g kvalitních bílkovin, abych nepřišel o svalovou hmotu. Tělo totiž nesmí mít pocit, že bílkoviny mu chybí, jinak si šáhne na chutný zdroj, kterého má dostatek a tím je právě naše svalová hmota.
Abyste přesně věděli co jíst v daný den, přikládám materiály na každý den v této dietě. Tyto materiály jsou ve formátu PDF a můžete si je prakticky ihned vytisknout. Není pak problém podle této mapy se stravovat a dodržovat přesné hodnoty kvalitních živin, bez kterých tato dieta nebude mít nikdy efekt.

Co ještě dodat, tato dieta se doporučuje držet maximálně 3 měsíce… poté byste se měli začít pozvolna stravovat, Z vlastní praxe vím, že stravování po tomto období upravíte jen v navýšení živin a zařadíte ještě pár dalších živin, které tělo potřebuje. Touto dietou i získáte praxi, jak se stravují opravdový profíci a je to taková životní zkušenost, že zjistíte, jak moc je důležité přijímat kvalitní živiny a jak na ně naše tělo poměrně rychle a efektivně reaguje. Dozvíte se vlastně, jak naše tělo pracuje… .

Komu bych tuto dietu doporučil? Pokud si na ní troufnete, tak si jí může zkusit téměř každý. Já jí doporučuji jen lidem, kteří mají nějaký určitý cíl. Není tato dieta určitě vhodná pro všechny a to jak z hlediska našeho zdraví, tak i psychiky z nedostatku cukru.
Co by vám ještě doporučil? Tak třeba denně pít jen vodu a to v rozsahu 3 až 5l. Ono když máte vážně hlad, jste rádi za vše, co do sebe můžete dostat tak, abyste nenarušili celkový proces této diety.

Další věci jsou doplňky stravy, v přiložených PDF materiálech zjistíte, které doplňky určitě přijímat v této brutální dietě, Je to hlavně kvůli živinám, které z běžné stravy a to i kvalitní stejně nepřijmeme a jediná možnost je tedy zvolit vhodný doplněk stravy.
Dalším faktorem je trénink, možná se ptáte jak cvičit kvalitní trénink bez energie? Ano, je to otázka, která by tu jistě měla zaznít a odpověď na ní naleznete opět v PDF materiálech, ve kterém najdete můj vhodný trénink do této diety. Zapomeňte na velké váhy, to se vám bez energie nepovede, ale jak již to bývá s dietou, ubývá i síla a abyste dali i tak kvalitní trénink, budete nuceni snížit váhy a navýšit počet opakování při jednotlivých cvicích.

Pro stažení tréninkového plánu a stravovacího plánu na celý týden pokračujte ZDE.

Komentáře

Přidat komentář