MISTR SVĚTA LUKÁŠ TOPINKA OZNÁMIL KONEC

MISTR SVĚTA LUKÁŠ TOPINKA OZNÁMIL KONEC – ROZHOVOR

1. Kdo je podle tebe Lukáš Topinka? Jaké má nejraději jídlo? A které jídlo nesnáší?

Kulturista „se svojí hlavou“, vůlí něco dokázat, velký jedlík a troufám si říct skromný člověk. Jídlo? Miluju všechno. Jediné jídlo, které nesním je lečo.

2. V kolika letech jsi začal cvičit a chtěl jsi již od začátku chodit na závody?

Začínal jsem cca kolem 16 -17 roku a začal jsem jen kvůli tomu, abych ze sebe dostal přebytečnou energii, protože jsem byl dost hyperaktivní dítě. Myšlenka jít na závody přišla až v roce 2006 od mého kamaráda Marka Schwarze, který mě k závodění přivedl.

3. Co pro tebe znamená kulturistika?

Poměrně velkou část mého života J Je to „sport“ strašně moc osobitý a proto jsem si ho asi zamiloval. Baví mě trénovat, baví mě měnit tělo tak jak já chci a potřebuju.

4. Kolik připrav si zažil – vzpomeneš si?

Myslím, že jich bylo 12, ale jistý si úplně nejsem. Závodím od roku 2006, ale mám takovou specifikaci – většinou se připravuji jen na 1 závod za sezonu, proto tak málo soutěží.

5. Co pro tebe bylo nejtěžší v přípravě?

Nejde to říct úplně obecně, protože každá příprava je něčím specifická, ale asi nejhorší je posledních 14 do závodů, to už opravdu moc sil nezbývá a jídla taky není moc.

6. Myslíš si, že každý může mít tzv. ,,vysněné tělo” Pokud NE tak proč?

Může, protože pro každého slovo vysněné znamená něco jiného. Někdo chce mít velké svaly s minimem tuku, někdo se zase spokojí s menším osvalením, ale vždy si musí dát člověk reálný cíl, to je základ úspěchu.

7. Nedávno jsi veřejně prohlásil, že již končíš s kariérou, je to tak doopravdy? Pokud ANO, tak jaké jsou ty zásadní důvody?

Ano, je to tak, ukončil jsem závodní kariéru po mistrovství světa. Zásadní důvody nejsou, jen jsem prostě už dospěl a zjistil, že závodění je super, ale už je čas začít novou etapu života. Teď přijde na řadu ten osobní život a rodina.

8. Zanechalo závodění nějaké následky na tvém zdraví? Pokud ANO, tak jaké.

Ne, nikdy jsem si nic neutrhl, nezlomil, nezhmoždil, jediné co se možná trochu podepsalo, tak tvrdé závodní diety vždy v tomto období oslabí imunitní systém, ale jinak jsem zcela zdráv. Všechny úrazy co jsem měl tak jsem si udělal mimo fitness centrum.

9. Jak tento typ cvičení obohatil tvůj soukromý život?

Stal jsem se samostatnějším, naučil jsem se být cílevědomí, trpělivý, sebereflexní, naučil jsem se vařit, poznal jsem hodně lidí a spoustu zemí. Beru to jako dobrou průpravu do života.

10. Jak kulturistika ovlivnila tvoje vztahy a rodinu?

Rodina ze začátku kulturistiku vnímala negativně, ale vždy mě podporovali a všichni fandili za což jim děkuji. Vztah mezi mnou a partnerkou to určitě ovlivnilo, protože v přípravě je člověk nepříjemný, nic s ním není a vztah není ideální, ale po závodech se to vždy zlepší a za ty roky si myslím, že vztah i utuží.

11. Co bys vzkázal začátečníkům v posilovně?

Buďte trpělivý, nikam nespěchejte, najděte si na pár lekcí trenéra, kvalitně se stravujte, přemýšlejte u všeho, výsledky se pak dostaví.


Už máš přístup do uzavřené sekce? Získej všechny tajné video návody na cvičení!

Komentáře

Přidat komentář