PŘÍBĚH TOMÁŠE LUKÁŠE

 

Tomáš Lukáš

Jsem fitness trenér a veřejný motivátor statisíců lidí. 

Své formy jsem dosáhl naturální (přirozenou) cestou, bez použití zakázaných látek, k čemuž inspiruji lidi, kteří se ode mě učí. Kladu velký důraz na kvalitní provedení cviků vůči zdraví klienta.

Rok 2017 a novinky

• Pustil jsem do světa ONLINE kurz na 90 dní, kde pomáhám druhým, kteří to myslí se svojí proměnou vážně, k realizaci jejich cílů díky své osobní podpoře. Kurz je zaměřený hlavně na ty, kteří se touží dostat do formy, ale nemají tolik času chodit do fitka.. Více informací ke kurzu se dozvíš na stránce ZDE.

• Zjistil jsem, že je dost lidí, kteří rádi cvičí v pohodlí domova, pro vás jsem připravil členskou sekci, kde se naučíte cviky na doma. Do této sekce budou videa na domácí cvičení stále přibývat, takže se máte na co těšit. Více o členské sekci na stránce ZDE.

• Protože mám rád kvalitu, rozhodl jsem se, že ve svém eshopu druhým zprostředkuji produkty vlastní značky – jedná se v první řadě o BCAA, glutamin, nakopávač, protein a další.. (trička, náramky, shakery). V současné době na uvedení značek pracuji. V nejbližší době se můžete těšit na první dva produkty. Další informace o mých vizích a plánech do budoucna se dočtete na konci článku. Rozhodně se máte na co těšit 🙂

A teď něco ke mně. Jak se vlastně zrodila značka Tomáš Lukáš, jak ji dnes znáš?

Můj příběh začal v Plzni roku 1990, kdy jsem se narodil.

Už jako malé dítě jsem byl velmi hyperaktivní s pozitivním vztahem ke sportu. Žádný pohyb mi nebyl cizí. Už v pěti měsících jsem se naučil lézt a v deseti měsících sám chodit. 

Já a sport

Bohužel jsem se narodil s oslabenou imunitou, takže jsem byl jako dítě často nemocný. Na rady lékařů jsem se začal otužovat a již v prvním roce chodil na plavání. Mezi další sporty, jež jsem si zamiloval, patřily kolečkové brusle, skateboard, tenis a kolo, na kterém jsem trávil většinu času. Pak jsem se začal věnovat i pozemnímu hokeji, badmintonu, atletice a řadě dalších sportů.

Právě kvůli sportu jsem přešel do sportovní třídy, kde jsem byl nadšený, že si můžu užívat sportovních aktivit každý den.

V 17 letech jsem našel zalíbení ve známém tanci „break dance". Tento tanec jsem trénoval téměř každý den. Bohužel jsem s touto aktivitou musel kvůli zranění přestat.

V té době jsem začal chodit do menšího fitness. Bylo to v roce 2005, kdy mě k tomu inspirovala hra GTA San Andreas, kde jsem hrál postavičku jménem "Sídžej", která navštívila fitko. Takže jsem se tam tenkrát se svým kamarádem Ládíčkem a jeho bráchou Martinem reálně vydal. Vůbec jsme nevěděli, jak se cvičí, vše jsme osáhavali, zkoušeli. Je to jak když pustíte děti do Legolandu. 😀

Můj život bez základních životních potřeb

V 18 letech jsem se přestěhoval od své matky k otci. Dům otce bohužel neměl funkční základní sociální zařízení. O teplé vodě a kamnech jsem si v té době mohl nechat jen zdát. Usínal jsem zabalený do několika vrstev oblečení a pod velkou duchnou.

Těšil jsem se do školy, protože tam bylo teplo. V této době, kdy jsem chodil na střední školu, jsem začal intenzivně chodit do fitnessu. Bylo tam teplo, tekla tam teplá voda. Bylo by však „divný" se tam chodit jen osprchovat, takže teplé sprše vždy předcházel trénink. Více o tomto období jsem posdílel ve videu, které si můžeš spustit ZDE.

I když se mi mnohdy nechtělo, tak jsem do fitka chodil každý den.

Fitness jako životní styl

Fitness mě uchvátil natolik, že jsem si ho vybral jako svůj životní styl. Začal jsem se mu naplno věnovat. Našel jsem si své vzory, od kterých jsem se inspiroval. Sledoval jsem jejich videa, četl jejich články a jejich doporučení jsem zkoušel v praxi. Na tapetu v mobilu jsem si dal obrázek formy, kterou jsem toužil také mít. Dostatek motivace vnímám jako základ!

V té době jsem neměl dostatek finančních prostředků na to, abych si nechal sestavit kvalitní jídelníček, neměl jsem možnost si předplatit časopis o fitnessu. Už vůbec jsem si nemohl dovolit investovat do sportovní výživy a suplementů.

Své zkušenosti jsem začal sbírat od ostatních návštěvníků fitnessu, mezi kterými byli i vrcholoví sportovci a kulturisté.

Poté, co jsem dostudoval školu, jsem se osamostatnil a přestěhoval do bytu. Pak jsem měl více než 8 měsíců od fitnessu pauzu. Více podrobností najdete ve videu na Youtube "Můj příběh" ZDE.
Během této doby jsem bohužel nabral vysoké procento tuku (přes 20 kg).

Díky přátelům jsem se opět namotivoval a změnil svou postavu do vytoužené formy. Začal jsem znovu trénovat, více se zajímat o lidské tělo, správné cvičení a kvalitní jídelníček. Díky svým trenérům a novým metodám, které jsem se naučil, jsem se během šesti měsíců vrátíl zpět do formy. Do té nejlepší formy, jakou jsem v té době měl. Za což vděčím svému tehdejšímu trenérovi Jardovi, kterému budu vděčný do konce života za vše, co mě naučil. 

Tomáš Lukáš 2012 / 22 let / 70 kg

Rok 2012 – začal jsem pomáhat ostatním

V tomto roce se mě dost lidí začlo ptát, jak jsem to udělal. Jak jsem se dokázal takto přeměnit.. V tu chvíli jsem se rozhodl, že s druhými začnu sdílet své zkušenosti, které jsem nabral po cestě, a pomáhat i ostatním k jejich vysněným cílům.

Založil jsem si webovky, kde jsem začal psát nejdříve články. Předávat lidem to, co mně samotnému zafungovalo. Zjistil jsem však, že psaní článků není má silná stránka a mnoho lidí má radši videa, a tak jsem ze psaných článků začal natáčet videa na Youtube. Přihlásit se k odběru mých videí můžeš tady ZDE.

Videa pomohla statisícům lidí změnit jejich životy.

Rok 2014 – spolupráce s trenérskou školou

Začal jsem spolupracovat s trenérskou školou. Vytvořil portál zdravekcili.cz, kde je speciální ONLINE sekce s video-návody. Tyto video-návody jsou pro každého začátečníka, který se chce naučit správně a efektivně cvičit. Veškerá tato doporučení jsou vytvořena na základě zkušeností s trenérskou školou a mnoha fyzioterapeutů.

Rok 2015 – spolupráce s výživovým specialistou

Tento rok jsem začal spolupracovat s jedním z nejlepších výživových specialistů v České republice – Ing. Lukášem Vránou, se kterým jsme vytvořili ONLINE kurz Abeceda Správné výživy. Tento projekt naučí člověka v 6 modulech sestavovat kvalitní jídelníček na míru a změní vůbec celé přemýšlení o stravě.

E-BOOK

Napsal jsem také elektronickou knihu "Vyhněte se 10 fatálním chybám začátečníků!" Více o knize se dozvíš skrze odkaz ZDE.

Mé vize a plány do budoucna

Eshop a vlastní produkty

Mým cílem je zákazníkům zprostředkovávat kvalitní produkty za přijatelnou cenu.
Zprostředkovával jsem produkty jiných dodavatelů. Došel jsem k názoru, že v eshopu byla spousta produktů a zákazník se v nabídce nevyznal. Nyní plánuji mít v eshopu kolem 100 produktů.
Životní cesta mě přiměla k realizaci vlastních produktů. Spolupráce na výrobě produktů je v procesu. Plánuji začít se základními produkty, jako jsou BCAA a L-Glutamin, dále se plánuje dámský a pánský spalovač tuků, nakopávače, "mulťák", kloubní výživa, protein, shakery, které budou kvalitní (aby netekly), bude se z něj dobře pít a fajn se vymývat. Plánujeme i tašky do fitka, tílka, legíny, kraťasy – což by mohl být ideální dárek pro vaše blízké i vás samotné.
Došel jsem k tomu, že když cvičím v oblečení, ve kterém se cítím skvěle, baví mě to ještě víc.
Produkty testuji v první řadě sám na sobě, aby mi chutnaly, ale otestují je i mí kamarádi a známí.
Plánujeme i soutěže o produkty ZDARMA, takže sleduj můj web tomaslukas.cz, případně se registruj k odběru novinek, ať o nic nepřijdeš. Registrace ZDE.

Vlastní fitness, kde se lidi budou cítit skvěle

Mým velkým snem je mít vlastní fitness. V první řadě je třeba, aby tam bylo parkoviště a každý tam zaparkoval. Fitko by mělo být na hezkém místě, a tak velké, aby se tam každý vešel. 🙂 Bude tam čerstvý vzduch, protože okysličuje tělo a pak se lépe cvičí. Nerad bych zveřejňoval více, nechte se překvapit, bude se vám tam líbit.
Budou tady trenéři, kteří budou mít lekce s klienty, ale bude přítomen i speciální trenér, který zaškolí nováčka, který je ve fitku prvně.
Fitko bude pro lidi, kteří netouží po užívání zakázaných látek, ale pro ty, kteří chtějí cvičit zdravě. Nepůjde o žádný supermarket, bude zde osobní přístup ke každému zákazníkovi. Lidé se tu budou znát, budou sem chodit rádi, cítit se zde příjemně.
Přístup do fitka bude skrze žeton, který bude na vašich klíčích, takže nemusíte čekat, až než vás obslouží barmanka. Skrze terminál a žeton vstoupíte do fitka bez zbytečného čekání.
Bude zde kvalitní pitná voda. Úplně nepodporuji iontové nápoje. Je to cukr, nepodporuje to zdraví – je to zbytečný zdroj energie, na kterém jsme závislí.

Tvorba videí v následujících 3 letech

Budu pokračovat v tvorbě, což se týče cvičení a zdravějšího způsobu života. Cítím se v tom dobře a i kdyby mě za to nikdo neohodnotil, budu se tomu věnovat i nadále. Chtěl bych procestovat svět, kde navštívím nejznámější fitness centra – jako je Gold's Gym v Americe, které navštěvuje známý Arnold Schwarzeneger a další známé osobnosti.

Kniha

Chtěl bych napsat knihu se svým osobním příběhem, kde do hloubky popíšu svůj životní příběh a další know-how, nechte se překvapit…

Chcete se mnou sdílet váš příběh? Napište mi ho na email: info@tomaslukas.cz